1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Petrol İşlerinde Çalışma Saatleri Değişti

Petrol İşlerinde Çalışma Saatleri Değişti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve “Postalar Halinde İşçi Çalıştırılarak Yürütülen İşlerde Çalışmalara İlişkin Özel Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” adıyla yayımlanan düzenleme Resmi Gazete’de yer aldı.

Bu düzenleme ile petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında çalışan işçilerle ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Artık turizm, özel güvenlik ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında çalışan işçiler ve bu faaliyetlerin gerçekleştirildiği iş yerlerinde çalışan alt işverenler tarafından yapılan işlerde çalışma saatleri düzenlemesi 24 saatte 2 işçi postası şeklinde yapılabilecek.

Petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında çalışan işçilere, işçinin yazılı onayı alınmak kaydıyla 7,5 saatten fazla gece çalışması yaptırılabilecek.

Petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında iş yapanlar, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’na göre belirlenen petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen iş yerlerinde yapılan işleri kapsayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Petrol İşlerinde Çalışma Saatleri Değişti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Güncel Haber Merkezi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!